Aktualności

„Zwykły-niezwykły przejazd rowerowy”

Data publikacji 22.09.2015

Kilka kilometrów na rowerze w tłumie kolarzy świętujących Europejski Dzień bez Samochodu. Tak przebiegała kolejny raz akcja pn. „Zwykły-Niezwykły rowerowy przejazd przez miasto”. Policjanci z Lubina czynnie włączyli się w to przedsięwzięcie - ich zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa uczestników imprezy.

W minioną sobotę o godz.14.00 w Lubinie rozpoczął się „Zwykły-Niezwykły rowerowy przejazd przez miasto”. Akcja odbywa się cyklicznie w ramach obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazd rowerzystów odbył się po drogach publicznych Lubina, przy wstrzymanym ruchu kołowym.

Jak co roku, akcję Urzędu Miasta wspierała lubińska Policja, zapewniając bezpieczeństwo i porządek w czasie trwania imprezy. Funkcjonariusze wystawili posterunki kierowania i blokowania ruchu, a także pilotowali przejazd uczestników. Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem tej rowerowej imprezy czuwało kilkunastu funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej. Po przejechaniu kilku kilometrów głównymi ulicami miasta rowerzyści powrócili na miejsce startu, gdzie mogli wziąć udział w losowaniu cennych nagród.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubinie
Oficer Prasowy
asp. Karolina Hawrylciów
tel. 601 – 974 – 322