Aktualności

Wracając ze służby do domu policjant odnalazł zaginioną kobietę

Data publikacji 02.10.2015

Policjant z wrocławskiego Psiego Pola wracając do domu, po zakończonej służbie, odnalazł zaginioną. Funkcjonariusz na przystanku MPK zauważył siedzącą kobietę, która odpowiadała rysopisowi poszukiwanej. Zatrzymał się i rozpytał ją, wzywając jednocześnie będący w służbie patrol. Odnaleziona kobieta trafiła następnie pod opiekę lekarzy.

Oficer dyżurny Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole przyjął zgłoszenie o zaginięciu 38-letniej mieszkanki Wrocławia. Kobieta po opuszczeniu miejsca pobytu wysłała do najbliższych wiadomość sms, z której wynikało, że może popełnić samobójstwo. Natychmiast podjęto działania zmierzające do jej odnalezienia. Niestety prowadzone poszukiwanie nie przynosiły pozytywnego efektu.

Około godz. 2.30 w nocy wracający do domu, po zakończonej służbie funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Komisariatu Policji Psie Pole zauważył siedzącą na przystanku MPK kobietę. Odpowiadała ona rysopisowi poszukiwanej.

Zatrzymał samochód i podszedł do niej. W trakcie rozmowy ustalił jej tożsamość, a następnie powiadomił o tym fakcie oficera dyżurnego jednostki. Kobieta w dobrym stanie została przewieziona na konsultację do jednego z wrocławskich szpitali.

Jest to kolejny w ostatnich dniach przypadek, kiedy będący po służbie policjant, dzięki zachowanej czujności odnalazł zaginioną osobę. Komendant Miejski Policji we Wrocławiu insp. Jacek Kaczmarek, dostrzegając zaangażowanie policjanta w obecności Komendanta Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole mł. insp. Jacka Taboła, pogratulował funkcjonariuszowi i podziękował za wzorową, godną naśladowania postawę.


asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP we Wrocławiu