Aktualności

Odpowiedzą za rozbój w autobusie

Data publikacji 04.10.2015

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło pod koniec lipca br. w jednym z autobusów komunikacji miejskiej. Napastnicy zastraszyli nożem pokrzywdzonego, a następnie go okradli. Ich łupem padł telefon komórkowy o wartości blisko 600 złotych. Teraz za to przestępstwo grozić im może nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22 lata podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło pod koniec lipca br. w jednym z autobusów komunikacji miejskiej. Pokrzywdzony wieczorem postanowił towarzyszyć swojej dziewczynie w drodze do domu. Kiedy kobieta opuściła autobus, agresorzy zaczęli zaczepiać pokrzywdzonego, śmiali się z niego, a na koniec jeden z nich zastraszył go nożem i zażądał wydania telefonu komórkowego. Mężczyzna w obawie o własne życie i zdrowie wydał im żądany przedmiot. Po przestępstwie napastnicy uciekli.

Pokrzywdzony o napadzie powiadomił policję, podał również rysopisy napastników. Jeden z nich został zatrzymany już następnego dnia. Okazało się, że był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze blisko 2 lat za inne przestępstwa. Drugi z nich 19-latek od przestępstwa ukrywał się, zmieniał miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze uzyskali informację o jego miejscu pobytu w innym mieście. Tam też został zatrzymany . Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić im może nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Obydwaj mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska