Aktualności

Jechali skradzionym chwilę wcześniej skuterem…

Data publikacji 07.10.2015

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzież skutera o wartości blisko 6 tysięcy złotych. Podejrzani nie cieszyli się zbyt długo swoim łupem, ponieważ już kilkanaście minut po przestępstwie wpadli w ręce funkcjonariuszy, gdy jechali nim jedną z ulic w Kowarach. Zatrzymani za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali dwóch mieszkańców tego miasta w wieku 17 i 22 lat, którzy podejrzani są o kradzież mienia.

5 października 2015 roku około godziny 15.10 do komisariatu zadzwonił mężczyzna i poinformował o kradzieży swojego skutera o wartości blisko 6 tysięcy złotych. Pokrzywdzony oświadczył, że do przestępstwa doszło w czasie, gdy przebywał na działce, a motorower stał zaparkowany na parkingu przy ogrodach działkowych.

Mężczyzna opisał podczas zgłoszenia skradziony skuter.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci służb patrolowych od razu rozpoczęli poszukiwania motoroweru. Już kilkanaście minut później na jednej z ulic w Kowarach funkcjonariusze zauważyli skuter, który wyglądał jak ten skradziony. Poruszali się nim dwaj młodzi mężczyźni. Policjanci zatrzymali ich do kontroli i okazało się, że faktycznie był to poszukiwany motorower. Potwierdzili też, że jadący nim mężczyźni skradli go chwilę wcześniej.

Mieszkańcy Kowar zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze niewykluczają, że mogą mieć oni na swoim koncie inne przestępstwa przeciwko mieniu.

Za kradzież odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
Oficer Prasowy
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490