Aktualności

Uciekał skradzionym autem – został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 07.10.2015

Dzierżoniowscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w trakcie nocnego pościgu nie zatrzymał się do kontroli i rozbił samochód na ogrodzeniu posesji. Powodem ucieczki był fakt, że samochód, którym kierował pochodził z kradzieży na terenie powiatu oleśnickiego. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Tuż po północy 30 września br. policjanci z dzierżoniowskiej drogówki w trakcie patrolu miasta zauważyli jadący z nadmierną prędkością samochód. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania kierowcy tego samochodu do kontroli drogowej. Mężczyzna jednak nie zareagował na znaki do zatrzymania i zaczął uciekać. Kierujący citroenem uciekał w kierunku Pieszyc. Będąc na ul. 9-Maja stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Kierowca porzucił pojazd i zbiegł z miejsca zdarzenia. Pomimo podjętej penetracji terenu miasta przez patrole będące w służbie nie udało się ująć kierowcy. W trakcie dalszych czynności okazało się, że samochód citroen C5 przed dwoma miesiącami został skradziony na terenie Oleśnicy.

Następnego dnia dzierżoniowscy kryminalni ustalili, że ze sprawą może mieć związek 25-letni mieszkaniec Ludwikowic Kłodzkich. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z punktów gier na automatach zlokalizowany na terenie Dzierżoniowa, a następnie przekazany policjantom z powiatu oleśnickiego. Obecnie policjanci wyjaśniają, jaki związek ma zatrzymany z kradzieżą pojazdu.

Zatrzymany 25-latek odpowie również za wykroczenia popełnione na terenie powiatu dzierżoniowskiego: niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz usiłowanie wprowadzenia w błąd policjantów co do swojej tożsamości. Za tego typu wykroczenia grozi kata grzywny lub aresztu, sąd może również orzec zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres nawet do 3 lat.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała


nadkom. Krzysztof Zaporowski