Aktualności

Kolejne sukcesy policjanta z Jawora w strzelectwie sportowym

Data publikacji 07.10.2015

Policjant z Jawora odniósł kolejne sukcesy w strzelectwie sportowym. W swojej koronnej kategorii -karabinu dowolnego KDW 40 L dwukrotnie stawał na podium. We wrześniu podczas Mistrzostw Polski Open uplasował się w pierwszej trójce zawodów, a w miniony weekend podczas Finału Pucharu Polski we Wrocławiu zdobył srebrny medal.

We Wrocławiu w połowie września odbyły się Mistrzostwa Polski Open zorganizowane przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego. W turnieju tym wziął udział policjant z Jawora – st. asp. Rafał Sokołowski. Stało się to możliwe dzięki wcześniejszym wynikom Rafała, które pozwoliły mu uzyskać klasę mistrzowską uprawniającą do startów w zawodach najwyższej rangi. Występ we Wrocławiu okazał sie dla policjanta bardzo udany. Zajął, bowiem 3 miejsce w kategorii karabinu dowolnego KDW 40 L pozostawiając w pokonanym polu blisko 50 zawodników z całego kraju. Na podkreślenie zasługuje fakt, że do złotego medalu zabrakło mu zaledwie 1 pkt.

Kolejny sukces st. asp. Rafał Sokołowski odniósł w miniony weekend podczas Finału Pucharu Polski Open. Na obiektach Sekcji Strzeleckiej WKS „Śląsk” we Wrocław jaworski funkcjonariusz zajął 2 miejsce. Zdobywając srebrny medal w swojej koronnej dyscyplinie KDW 40 L uzyskał wynik 389 pkt. na 400 możliwych.

St. asp. Rafał Sokołowski pasjonuje się strzelectwem sportowym od 12 lat. Jaworski policjant od wielu lat odnosi liczne sukcesy w tej dyscyplinie. Na jego koncie znajdują się zwycięstwa w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. W 2011 roku w Bydgoszczy drużynowo zdobył tytuł Mistrza Polski w konkurencji pistolet wojskowy Glock 17. Policjant reprezentował również Polskę w karabinie dowolnym w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Hradec Kralove w Czechach. W 2014 roku, jako reprezentant policji dolnośląskiej wziął udział w XVII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2014” pozostawiając w pokonanym polu zawodników z 20 krajów z całego świata. Rafał startował także w konkurencjach dla instruktorów strzelań, gdzie nie miał sobie równych, wygrywając nawet z instruktorami takich formacji jak GROM, ABW, SPAP czy BOR. Policjant swój rekord życiowy ustanowił podczas tegorocznych Międzynarodowych Zawodów Strzeleckich w czeskim Hradec Kralove zdobywając 592 punktów na 600 możliwych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: KPP w Jaworze
podkom. Kordain Mazuryk
tel. 603-039-942

nadkom. Krzysztof Zaporowski