Aktualności

Wpadł, bo nie założył kasku

Data publikacji 08.10.2015

1000 złotych grzywny, odholowany motocykl i dodatkowe punkty karne – tak skończyła się przejażdżka jednośladem dla pewnego młodego kierowcy. Został on zatrzymany do kontroli przez jaworskich policjantów, ponieważ nie miał założonego kasku ochronnego. Jak się jednak okazało, był to dopiero początek przewinień, które miał na sumieniu…

Jaworscy policjanci patrolujący drogi gminne zauważyli jadącego motocyklem mężczyznę. Ich uwagę zwrócił brak kasku ochronnego na jego głowie. Funkcjonariusze zatrzymali go, więc do kontroli drogowej, chcąc mu przypomnieć o obowiązku jazdy w kasku.
Podczas legitymowania 19 - letniego mieszkańca gminy Mściwojów okazało się jednak, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania takim pojazdem, a pojazd, którym się poruszał jest niezarejestrowany. Dodatkowo motocykl nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, a jego właściciel przez ponad pół roku nie zgłosił faktu jego nabycia.

Za popełnione wykroczenia 19-latek został ukarany grzywną w drodze mandatu w kwocie 1000 złotych, jego konto powiększyło się o dodatkowe punkty karne, a motocykl został odholowany przez pomoc drogową. Właściciel jednośladu będzie musiał wytłumaczyć się również z braku OC przed Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Jaworze
Oficer Prasowy
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 – 039 – 942