Aktualności

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego pracownika kierującego ruchem na K-8

Data publikacji 09.10.2015

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali pijanego pracownika kierującego ruchem na drodze krajowej nr 8. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od jednego z kierowców zaniepokojonego jego zachowaniem . Badanie przeprowadzone alkomatem wykazało u zatrzymanego blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Do zdarzenia doszło 7 października br. Policjanci z posterunku w Pilawie Górnej zostali wysłani do sprawdzenia posiadanych przeszkoleń i stanu trzeźwości pracowników kierujących ruchem na drodze krajowej nr 8. Na wysokości miejscowości Niemcza funkcjonariusze zauważyli, że prowadzone są prace związane z malowaniem linii oznakowania poziomego. Ruchem kierowali tam pracownicy wykonujący te prace. Funkcjonariusze w związku z informacją przekazaną przez jednego z kierowców, zaniepokojonego zachowaniem pracownika, sprawdzili czy prace wykonywane są zgodnie z przepisami bhp oraz czy osoby posiadają stosowane upoważnienia.

W trakcie kontroli okazało się, że jeden z pracowników - 58-letni mieszkaniec Wrocławia jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzną zajmie się sąd. Za kierowanie ruchem w stanie nietrzeźwości grozi kara od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała
tel. kom. 606–230–794


nadkom. Krzysztof Zaporowski