Aktualności

Debata społeczna na temat dopalaczy

Data publikacji 13.10.2015

Policjanci z polkowickiej komendy w auli forum w Zespole Szkół w Polkowicach zorganizowali debatę społeczną pn. "Przeciwdziałanie dopalaczom w środowisku lokalnym". Adresatem tego przedsięwzięcia byli przede wszystkim rodzice oraz kadra pedagogiczna. W spotkaniu brali udział również przedstawiciele władz samorządowych, sanepidu oraz innych podmiotów.

Głównym celem tej debaty było przede wszystkim dostarczenie podstawowych informacji na temat dopalaczy i zagrożeń, jakie wynikają z ich używania, a tym samym do zwiększenia bezpieczeństwa wśród młodych osób.

Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Polkowicach insp. Witold Trzmielewski, który omówił działania podejmowane przez funkcjonariuszy, zarówno w kwestii zwalczania przestępczości narkotykowej, jak i realizowanych działań profilaktycznych związanych także z innymi środkami uzależniającymi. Następnie głos zabrał st. asp. Łukasz Rachwalski, Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji, który przedstawił działanie dopalaczy, symptomy zachowań po ich zażyciu oraz wpływ tego typu środków na życie człowieka. Aspekty pomocy psychologicznej zostały omówione przez psychologa z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych Pana Zdzisława Ząbka.

W drugiej części podjęto dyskusję, podczas której wypracowywano dalsze kierunki współpracy na rzecz przeciwdziałania zażywaniu narkotyków i dopalaczy.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Polkowicach
Oficer Prasowy
asp. szt. Daria Solińska
tel. 600-229-096