Aktualności

„Bezpieczna w swoim mieście” – zajęcia praktyczne

Data publikacji 14.10.2015

Już od 12 października br. trwają zajęcia praktyczne w sali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Jeleniej Górze w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście” realizowanego przez jeleniogórską Policje. W spotkaniu organizacyjnym uczestniczyło ponad 60 kobiet. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął prezydent miasta Jeleniej Góry.

Na zajęcia organizacyjne 7 października br., które odbyły się w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zgłosiło się ponad 60 pań zainteresowanych uczestnictwem w kursie samoobrony. Oprócz zajęć z instruktorami, podczas których uczestniczki ćwiczą już podstawowe techniki samoobrony odbędą się zajęcia z psychologiem oraz specjalistą ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Zajęcia dotyczą psychologicznych aspektów samoobrony, między innymi sprawców agresywnych zachowań wobec kobiet, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz w przypadku wystąpienia zagrożenia bez użycia siły.

Po raz drugi w zajęciach z paniami udział weźmie również prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Głównym celem kursu samoobrony, jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
Oficer Prasowy
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490