Aktualności

Policjanci przechwycili blisko 3 tys. porcji amfetaminy – zatrzymany trafił do policyjnego aresztu

Data publikacji 14.10.2015

Policjanci z Oleśnicy zatrzymali kolejną osobę związaną z narkobiznesem. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli amfetaminę, z której można było uzyskać blisko 3 tys. porcji handlowych. Mężczyzna, to kolejna osoba, która została namierzona przez oleśnickich funkcjonariuszy po zlikwidowaniu kilka dni wcześniej plantacji marihuany pod Oleśnicą. Zabezpieczono wówczas blisko 500 krzewów konopi indyjskiej. Zatrzymany będzie odpowiadał teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali 27 – letniego mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Policjanci natrafili na jego ślad tuż po zlikwidowaniu kilka dni wcześniej pod Oleśnicą plantacji marihuany. Przypomnijmy, że zabezpieczono wówczas blisko 500 krzewów konopi indyjskiej.

Podczas przeszukania przy mieszkańcu Oleśnicy znaleziono amfetaminę, z której można było uzyskać blisko 3 tysiące porcji handlowych. Mężczyzna w związku z tym trafił do policyjnego aresztu. Ponadto okazało się również, że było on już w przeszłości notowany za przestępstwa narkotykowe.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Policjanci sprawdzają m.in. skąd młody mężczyzna miał środki odurzające i czy zajmował się również ich dystrybucją. Niewykluczone są też dalsze zatrzymania w przedmiotowej sprawie.

27 – latek za czyny, o które jest podejrzany, odpowie teraz przed sądem. Grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(Źródło - KPP w Oleśnicy)
Oficer Prasowy
asp. sztab. Sławomir Gierlach
tel. 601-589-781