Aktualności

Policjanci przechwycili ponad 400 porcji marihuany. Zabezpieczono również sprzęt do porcjowania narkotyków.

Data publikacji 15.10.2015

Kilkaset porcji marihuany znaleźli polkowiccy policjanci u 20-latka. Mężczyzna środki odurzające i sprzęt do ich porcjowania trzymał w swoim pokoju. Już usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Za przestępstwa narkotykowe, o które jest podejrzany grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z polkowickiej komendy powiatowej prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, wpadli na trop młodego mężczyzny podejrzewanego o tego typu nielegalną działalność. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze przechwycili ponad 400 porcji marihuany.

13 października br. polkowiccy policjanci, po tym jak wcześniej ustalili, że podejrzewany może posiadać spore ilości narkotyków, weszli do jego mieszkania. Podejrzenia okazały się słuszne. W jego pokoju funkcjonariusze znaleźli dwa słoiki z narkotykami. Ponadto zabezpieczyli dwie wagi elektroniczne oraz kruszarkę, służące do porcjowania środków odurzających. Policjanci udowodnili zatrzymanemu również handel narkotykami.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, m.in. skąd miał narkotyki i komu je sprzedawał. Niewykluczone są też dalsze zatrzymania w tej sprawie.
 
Mężczyzna za czyny, o które jest podejrzany, odpowie teraz przed sądem. Grozić może mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Polkowicach
asp. szt. Daria Solińska,
tel.600-229-096


nadkom. Krzysztof Zaporowski