Aktualności

Policjantki spotkały się z seniorami

Data publikacji 16.10.2015

Młodzieżowy Dom Kultury to miejsce gdzie odbyło się kolejne spotkanie jeleniogórskich funkcjonariuszek z seniorami Związku Nauczycielstwa Polskiego. Głównym tematem było przekazanie wszelkich informacji dotyczących najczęstszych sposobów, jakimi posługują się przestępcy, którzy chcą wyłudzić od osób starszych pieniądze, w szczególności metod na tzw. wnuczka czy policjanta. Udział w spotkaniu wzięło około 40 osób.

W spotkaniu ze słuchaczami udział wzięły funkcjonariuszki z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze - podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej oraz st. asp. Danuta Razmysłowicz z Wydziału Prewencji.

Policjantki omówiły działania prewencyjne prowadzone przez jeleniogórską jednostkę skierowane na bezpieczeństwo seniorów, programy „Bezpieczny senior” i „Bezpieczne osiedle”. Głównym celem było uczulenie słuchaczy i ich rodzin, a także znajomych na działanie oszustów, których ofiarami padają najczęściej osoby starsze, samotnie mieszkające. Wskazanie sposobu działania takich przestępców oraz bezpiecznych zachowań w trakcie takich sytuacji. Funkcjonariuszki omówiły działanie oszustów metodą na tzw. wnuczka, córkę, funkcjonariusza CBŚ, policjanta, pracowników społecznych, zdrowia itp.

Spotkanie zakończyło się dyskusją. Uczestnicy poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy związane z bezpieczeństwem w domach i na ulicy, zwłaszcza tematy dotyczące różnego rodzaju oszustw i kradzieży. Wszyscy zgodzili się, co do tego, że o tych problemach należy rozmawiać jak najczęściej i uczulać ludzi na zagrożenia, które czyhają na nich w codziennym życiu.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
Oficer Prasowy
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490