Aktualności

Policjanci z wizytą u seniorów

Data publikacji 17.10.2015

Jaworscy policjanci wzięli udział w obchodach Dnia Seniora zorganizowanych przez Zarząd Rejonowy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bolkowie. Funkcjonariusze korzystając z okazji nie tylko złożyli życzenia, lecz również w ramach własnego programu prewencyjnego "Nie stwarzaj okazji – razem przeciwko kradzieżom" apelowali o ostrożność. Wszystko po to, by „jesień” życia naszych seniorów była spokojna i bezpieczna.

15 października 2015 r. w Gminno - Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Seniora. Na spotkanie zorganizowane przez Zarząd Rejonowy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bolkowie zostali również zaproszeni policjanci z Jawora i Bolkowa. Dla mundurowych była to doskonała okazja nie tylko do złożenia życzeń, lecz również do podzielenia się wiedzą na temat metod i sposobów działania sprawców przestępstw najczęściej popełnianych na szkodę osób starszych.

Rozmawiano, więc o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania i jego okolicach, właściwym zabezpieczaniu mienia, sposobach postępowania w różnego rodzaju sytuacjach zagrożenia. Policjanci omówili także najbardziej rozpowszechnione metody, jakimi posługują się sprawcy oszustw na szkodę seniorów w tym na tzw. wnuczka czy policjanta.

Funkcjonariusze przekazali również podstawowe informacje dotyczące używania elementów odblaskowych przez pieszych. W sposób obrazowy wytłumaczyli, dlaczego warto być widocznym na drodze po zmroku i to nie tylko w kontekście ubiegłorocznej zmiany przepisów w Prawie o ruchu drogowym.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Emeryci zadawali różnego rodzaju pytania oraz dzielili się swoimi cennymi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Jaworze
Oficer Prasowy
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603-039-942