Aktualności

Policjanci zadbali o bezpieczeństwo pielgrzymów

Data publikacji 19.10.2015

Policjanci z powiatu trzebnickiego w miniony weekend czuwali nad bezpieczeństwem osób, które pielgrzymowały z Wrocławia do Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Funkcjonariusze pomagali wiernym, aby ich droga była bezpieczna a także żeby zachować płynność w ruchu na lokalnych szlakach komunikacyjnych. Na szczęście nie odnotowano żadnych niebezpiecznych zdarzeń podczas zabezpieczenia.

W sobotę 17 października br. funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy od wczesnych godzin porannych zabezpieczali drogi, którymi pątnicy z Wrocławia zmierzali do Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

Policjanci pomagali pielgrzymom w bezpiecznym przejściu przez newralgiczne i niebezpieczne miejsca, dbali o płynność ruchu na drogach lokalnych. Funkcjonariusze pełnili służbę na całej trasie przemarszu pielgrzymów dbając o bezpieczeństwo zgromadzonych osób. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych związanych z okresowymi opadami deszczu, policjanci zadbali o to, aby wszyscy mogli czuć się bezpiecznie i żeby nie doszło do zdarzeń w ruchu drogowym. Na szczęście nie odnotowano niebezpiecznych sytuacji w trakcie całego zabezpieczenia.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Piotr Dwojak