Aktualności

Włamywał się do samochodów, piwnic i altanek – zatrzymany ma na swoim koncie 10 przestępstw

Data publikacji 19.10.2015

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę, który włamywał się i okradał samochody, piwnice oraz altanki. Dodatkowo podejrzany jest o dwa uszkodzenia mienia. Łączenie funkcjonariusze ustalili, że ma on na koncie co najmniej dziesięć tego typu przestępstw, których dopuścił się w Jeleniej Górze. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mieszkańca Bolesławca, podejrzanego o szereg przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna został zatrzymany 16 października br. około godziny 5.00 na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Włamał się i okradł samochód marki Nissan, a jego łupem padł radioodtwarzacz. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze prowadząc czynności w tej sprawie dodatkowo ustalili, że mężczyzna ma na koncie jeszcze co najmniej dziewięć przestępstw, których dopuścił się w Jeleniej Górze od września do października br.

W tym okresie mieszkaniec Bolesławca włamał się i okradł pięć samochodów. Jego łupem padły radioodtwarzacze ,kosmetyki do czyszczenia samochodów, portfel, biżuteria, karta bankomatowa i inne drobne przedmioty. Ponadto włamał się do dwóch piwnic i altanki, skąd ukradł elektronarzędzia, narty i inne przedmioty, a także porysował dwa auta. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają co stało się ze skradzionym mieniem.

Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska


nadkom. Krzysztof Zaporowski