Aktualności

„Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

Najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, najczęściej popełniane wykroczenia, główne przyczyny wypadków oraz prawdy i mity o alkoholu ,,za kółkiem’’, to m. in. te informacje, które na spotkaniu z policjantami usłyszeli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie. Chętni mogli także zobaczyć świat przez alkogogle i poczuć symulację jak alkohol wpływa na koordynację ruchową. Każdy z uczniów otrzymał również specjalnie przygotowaną naklejkę w ramach akcji pn. „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

20 października 2015 roku młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. Bolesława Krupińskiego w Lubinie uczestniczyła w akcji profilaktycznej w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pn. „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. W spotkaniu w roli prelegentów udział wzięli funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej i Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie oraz przedstawicielka Sekcji Terapii Uzależnień z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie.

Uczniowie podczas prelekcji usłyszeli wiele ważnych w ich wieku informacji dotyczących m. in. odpowiedzialności karnej, mitów i prawd o wpływie alkoholu na ludzki organizm oraz najważniejszych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Osoby chętne mogły przy pomocy alkogogli sprawdzić jak świat postrzegają ludzie znajdujący się pod wpływem alkoholu i jak wpływa to na ich koordynację ruchową.

Młodzież obejrzała także prezentacjędotyczącą najczęstszych przyczyn wypadków drogowych na polskich drogach. Każdy z uczestników spotkania otrzymał także naklejki propagujące akcję „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

Źródło: KPP Lubin
asp. Karolina Hawrylciów
tel. 768-406-246

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
pobierz film - 16.65 MB