Aktualności

Policjanci po kilku godzinach poszukiwań odnaleźli zaginioną.

Data publikacji 15.04.2014

Policjanci z Jelcza-Laskowic po kilku godzinach odnaleźli zaginioną 65-letnią kobietę. Funkcjonariusze sprawdzili m. in. tereny leśne w okolicach miejsca zamieszkania. Odnaleziona była wyziębiona i w złym stanie psychofizycznym.

Wczoraj wieczorem przed godz. 21.00 mieszkaniec gminy Jelcz-Laskowice powiadomił dyżurnego oławskiej policji o zaginięciu jego 65-letniej matki. Zgłaszający wychodząc rano z domu widział kobietę w pokoju. Nic nie wróżyło problemów. Gdy wrócił po godz. 15.00 do domu okazało się, że kobiety nie ma. Leżące na widoku rzeczy osobiste matki tj. dokumenty i lekarstwa wzbudziły w mężczyźnie zaniepokojenie, gdyż kobieta od dłuższego czasu chorowała. Mężczyzna sprawdził wszystkie pomieszczenia przy domu oraz zapytał sąsiadów czy coś wiedzą. Niestety nikt nie potrafił odpowiedzieć, co mogło się stać ze starszą panią.


Po zgłoszeniu kilkudziesięciu funkcjonariuszy rozpoczęło poszukiwania. Policjanci i strażacy przeszukali między innymi tereny leśne przyległe do domu zaginionej.
Po kilku godzinach intensywnych działań jeden z policjantów jelczańskiego komisariatu odnalazł wyziębniętą kobietę. Z uwagi na jej złe samopoczucie wezwane zostało pogotowie ratunkowe.

 

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP Oława