Aktualności

Zatrzymany altanowy włamywacz

Data publikacji 23.10.2015

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do altany na terenie jednego z ogrodów działkowych. Wkrótce okazało się, że ma on na swoim koncie dużo więcej tego typu przestępstw. Jego łupem padały wszystkie przedmioty, które mógł szybko sprzedać. O dalszych losach podejrzanego zdecyduje teraz sąd. Za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

21 października br. funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu wałbrzyskiej komendy zatrzymali 20-latka podejrzanego o włamania i kradzieże mienia. Na podstawie zgromadzonych informacji policjanci ustalili, że ma on na swoim koncie włamania do altan ogrodowych i kradzieże rzeczy pozostawianych tam przez właścicieli. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie kilka tego typu czynów. Jak ustalono, podejrzany po włamaniu z altan zabierał te rzeczy, które mógł szybko spieniężyć.

Obecnie policjanci nadal pracują nad tą sprawą i ustalają kolejne osoby pokrzywdzone. O dalszych losach 20-latka zdecyduje teraz sąd. Za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.  

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
Oficer Prasowy
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604 – 427 – 014