Aktualności

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który wyłamał drzwi w autobusie miejskim

Data publikacji 25.10.2015

Po tym jak kontroler w jednym z miejskich autobusów zwrócił uwagę młodemu mężczyźnie, że posługuje się on nie swoim e-biletem, ten nagle wyłamał drzwi autobusu i uciekł. Wałbrzyscy policjanci na podstawie zapisu z monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali agresywnego pasażera. Za uszkodzenie mienia odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na terenie Wałbrzycha. Jednym z autobusów komunikacji miejskiej podróżował młody mieszkaniec tego miasta. Kontrolujący podczas sprawdzenia biletów zauważył, że mężczyzna posługuje się nie swoim e-biletem. W związku z tym kontrolowany zdenerwował się i próbował na siłę opuścić pojazd. W pewnym momencie chłopak wyłamał drzwi do autobusu i uciekł.

Funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Wałbrzychu zajmujący się tą sprawą zabezpieczyli do prowadzonego postępowania zdjęcia z monitoringu zamontowanego w autobusie. Analizując ten zapis wytypowali, a następnie zatrzymali 18-latka podejrzewanego o uszkodzenie drzwi autobusowych wartości ponad 1000 złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwo grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604-427-014