Aktualności

Niósł w reklamówce kilkaset porcji marihuany

Data publikacji 26.10.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Został ujęty przez funkcjonariuszy, gdy szedł z reklamówką pełną narkotyków. Sprawdzenia wykazały, że jest to marihuana w ilości, z której po podziale można byłoby uzyskać ponad 600 porcji handlowych. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich podczas ustaleń operacyjnych uzyskali informację o osobie, która może posiadać spore ilości środków odurzających. Następnie przystąpili do realizacji podejmując obserwację miejsca gdzie może przebywać podejrzany. Już po kilkunastu minutach został on zatrzymany przez policjantów, gdy niósł reklamówkę z narkotykami. Podejrzany to 36-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego.

Sprawdzenia funkcjonariuszy potwierdziły, że zabezpieczone środki odurzające to marihuana w ilości, z której po podziale można byłoby uzyskać ponad 600 porcji handlowych.

Mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. skąd pochodziły środki odurzające, a także czy zatrzymany zajmował się również handlem.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiasthandel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak