Aktualności

Policjanci przejęli narkotyki warte ponad ćwierć miliona złotych, które miały trafić do pseudokibiców – podejrzany został tymczasowo aresztowany

Narkotyki warte blisko 300 tys. złotych przechwycili funkcjonariusze Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W sprawie zatrzymano mężczyznę, u którego w samochodzie znaleziono amfetaminę, marihuanę i mefedron, z których można było uzyskać ponad 52 tys. porcji handlowych. Jak wynika z ustaleń policjantów, narkotyki miały być rozprowadzone w środowisku pseudokibicowskim. Mężczyzna, który usłyszał już zarzuty, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków i przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu. Zatrzymany, to 32 – letni mieszkaniec Wrocławia.

Podejrzany wpadł w ręce policjantów, gdy jechał swoim samochodem. W jego aucie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę i mefedron, z których można było uzyskać ponad 52 tys. porcji handlowych. Wartość przejętych środków odurzających szacuję się na kwotę około 300 tys. złotych. Ponadto zabezpieczono pieniądze i telefony komórkowe. Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, narkotyki miały być rozprowadzone w środowisku pseudokibicowskim.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i przygotowania do ich wprowadzenia do obrotu. Za czyny, o które jest on podejrzany, w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu zatrzymany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

asp. szt. Paweł Petrykowski

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
pobierz film - 15.31 MB