Aktualności

Kradzież rozbójnicza – atak na ochroniarza i ucieczka z łupem

Data publikacji 29.10.2015

Zarzut kradzieży rozbójniczej postawili policjanci z dzierżoniowskiej komendy dwóm osobom, podejrzanym o kradzież w sklepie butelki wódki. Mężczyzn próbował zatrzymać ochroniarz sklepu, jednak jeden ze sprawców uderzył go, natomiast drugi przeszedł przez linię kas, po czym razem uciekli ze skradzionym towarem. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny dzierżoniowskiej komendy pod koniec października br. po południu przyjął zawiadomienie o kradzieży w jednym z supermarketów na terenie miasta. Natychmiast na miejsce skierował policyjny patrol. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że do sklepu weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich wziął butelkę wódki, schował pod kurtkę i jak gdyby nigdy nic razem chcieli opuścić sklep, nie płacąc za towar. Moment kradzieży zauważył pracownik ochrony sklepu, który próbował zatrzymać złodziei. Podczas interwencji jeden z mężczyzn uderzył pięścią w twarz ochraniarza, po czym razem przeszli przez linię kas i zbiegli ze sklepu.

Dzierżoniowscy policjanci pracujący nad sprawą wytypowali i jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanych o ten czyn obu mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy Dzierżoniowa w wieku 24 i 25 lat. W momencie zatrzymania mieli odpowiednio w organizmie ponad promil i prawie 2 promile alkoholu. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutu kradzieży rozbójniczej. Dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała
tel. 606-230-794