Aktualności

Skradzionym samochodem usiłował włamać się do sklepu, w jedną noc popełnił szereg przestępstw – podejrzany tymczasowo aresztowany

Data publikacji 29.10.2015

Policjanci z Trzebnicy wyjaśniając okoliczności pożaru samochodu nie mogli uwierzyć, że zatrzymany przez nich mężczyzna skradzionym autem usiłował włamać się sklepu. Kiedy sprawca wjechał nim w witrynę sklepową zaopatrzoną w rolety, pojazd stanął w płomieniach. Okazało się, że podejrzany tej samej nocy ukradł wcześniej samochód we Wrocławiu, dwa razy zatankował „za darmo” paliwo na stacji w innym powiecie i włamał się jeszcze do automatu z napojami. Ponadto, policjanci udowodnili mu szereg innych przestępstw, w tym kradzieże pojazdów oraz włamania do aut i pomieszczeń. Po tym jak usłyszał zarzuty został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, ale w sumie za czyny, o które jest podejrzany może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Referatu Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy 27 października 2015 r. nad ranem zatrzymali jednego z mieszkańców gminy, podejrzanego o usiłowanie włamania do sklepu. Jak ustalili policjanci sprawca wjechał samochodem w witrynę sklepową w miejscowości Złotów, aby dostać się w ten sposób do wnętrza lokalu. Jednak wskutek uderzenia w roletę auto zapaliło się. Wtedy mężczyzna uciekł w pobliskie zarośla i tam się schował. W chwili zatrzymania przez funkcjonariuszy podejrzewany był nietrzeźwy.

Ponadto okazało się, że sprawca ma jeszcze na swoim koncie inne przestępstwa popełnione w nocy tuż przed tym jak wjechał samochodem do sklepu. Najpierw zaczął od kradzieży pojazdu marki Audi na jednej z ulic Wrocławia. Następnie pojechał skradzionym samochodem do Milicza, gdzie dwukrotnie na stacjach benzynowych ukradł paliwo. Później w miejscowości Skoroszów włamał się do automatu z napojami. A na końcu jego przestępczej działalności było włamanie do sklepu w miejscowości Złotów. Łączne straty, jakie spowodował są szacowane na kwotę ponad 25 tysięcy złotych.

W trakcie wykonywanych czynności z zatrzymanym policjanci Wydziału Kryminalnego w Trzebnicy udowodnili mu popełnienie 13 przestępstw w okresie od września do października 2015r. Podejrzany ma na swoim koncie kradzieże pojazdów, włamania do zaparkowanych pojazdów oraz do pomieszczeń.

Sąd Rejonowy w Trzebnicy zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Piotr Dwojak