Aktualności

Zatrzymani za włamanie do domu w budowie

Data publikacji 29.10.2015

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież z włamaniem do domu. W chwili zatrzymania jeden z nich był na czatach, a drugi zajmował się przygotowywaniem łupu do wyniesienia. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

28 października br. około godziny 17.40 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony o podejrzeniu włamania do jednego z domów jednorodzinnych w Piechowicach. Sąsiad usłyszał, że ktoś zbił szybę w budynku, w którym nie było właścicieli.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci pod budynkiem zatrzymali 38-latka, który siedział w aucie. Okazało się, że mężczyzna był na czatach i czekał na swojego kolegę. Wewnątrz domu funkcjonariusze zatrzymali 57-latka, który przygotowywał przedmioty do wyniesienia.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za kradzież z włamaniem może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
Oficer Prasowy
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490