Aktualności

Policjanci przechwycili 1,6 tys. porcji narkotyków – 3 osoby zatrzymane, a wśród nich diler

Data publikacji 29.10.2015

Bolesławieccy policjanci prowadząc działania wymierzone przeciwko osobom zajmującym się przestępczością narkotykową zatrzymali 3 młodych mężczyzn podejrzanych o posiadanie i udzielanie środków odurzających. W trakcie sprawdzania pomieszczeń zajmowanych przez te osoby funkcjonariusze ujawnili 1,6 tys. porcji metamfetaminy i marihuany. Zatrzymani już usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci pionu kryminalnego z komendy w Bolesławcu zatrzymali 3 mieszkańców powiatu w wieku od 22 do 27 lat, którzy są podejrzani o posiadanie i udzielanie narkotyków.

Funkcjonariusze na bazie zgromadzonych materiałów oraz sprawdzeń ustalili, że mężczyźni mają związek z przestępczością narkotykową.

W wyniku sprawdzenia pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych znajdujących się na terenie Bolesławca i gminy Gromadka a zajmowanych przez podejrzanych policjanci znaleźli środki odurzające. W sumie zabezpieczono 1,6 tys. porcji handlowych metamfetaminy i marihuany.

Funkcjonariusze w dalszym ciągu sprawdzają skąd młodzi mężczyźni mieli narkotyki oraz do kogo miały one trafić.

Zatrzymani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem. Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej do lat 10.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP Bolesławiec
st. asp. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990