Aktualności

Podejrzany o włamania do kilkudziesięciu altan – zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 30.10.2015

Policjanci z Oleśnicy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do kilkudziesięciu altan ogrodowych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione rzeczy o wartości kilku tysięcy złotych. Teraz zatrzymanemu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

30 października 2015 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego oleśnickiej komendy w wyniku działań operacyjnych zatrzymali na gorącym urzynku mężczyznę, który w nocy około godziny 3 włamał się do 2 altan ogrodowych znajdujących się na terenie miasta. Jak się wkrótce okazało, nie były to jedyne zdarzenia na jego koncie. Policjanci ustalili, że ma on związek z kilkudziesięcioma innymi włamaniami, również do altan. Sprawca zabierał z nich różne przedmioty, powodując straty o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Skradzione rzeczy sprzedawał następnie na targowiskach. Funkcjonariusze w wyniku przeszukania mieszkania, gdzie przebywał podejrzany, odzyskali znaczną część skradzionych rzeczy.

Włamywaczem okazał się 53 - letni mężczyzna, uprzednio karany za podobne przestępstwa. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Oleśnicy
Oficer Prasowy
st. asp Sławomir Gierlach
tel. 601-589-781