Aktualności

Zatrzymany sprawca śmiertelnego potrącenia, który uciekł z miejsca wypadku

Data publikacji 30.10.2015

Poszukiwany sprawca śmiertelnego potrącenia kobiety, został ustalony i zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Pieńsku. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu zgorzeleckiego, gdzie kierujący samochodem spowodował wypadek z rowerzystką i odjechał z miejsca zdarzenia. Niestety kobieta w wyniku poniesionych obrażeń zmarła kilka dni po zdarzeniu. Mieszkaniec województwa kujawsko–pomorskiego już usłyszał zarzut m. in. spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pieńsku, pracując nad sprawą wyjaśnienia okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło kilkanaście dni temu na terenie powiatu zgorzeleckiego, ustalili sprawcę wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Do tego zdarzenia doszło 19 października br. około godziny 6.00 w Bielawie Dolnej. Na rowerzystkę najechał kierujący samochodem, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Niestety 36-letnia kobieta, pokrzywdzona w wypadku zmarła kilka dni po zdarzeniu.

Na miejscu wypadku zostały przeprowadzone oględziny, podczas których policjanci zabezpieczyli ślady. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w zdarzeniu brał udział pojazd marki Mercedes Sprinter. Wszystkie dotychczas zebrane informacje w tej sprawie zostały poddane wnikliwym i żmudnym sprawdzeniom, które potwierdziły podejrzenia. W wyniku czynności policyjnych został wytypowany pojazd, a następnie sprawca, którym okazał się 38-letni mieszkaniec województwa kujawsko–pomorskiego. Podejrzany usłyszał zarzut m. in. spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Anna Włoszczyk
tel. 606-778-294