Aktualności

Uprawiał krzaki konopi – policjanci znaleźli blisko 800 porcji narkotyku

Data publikacji 31.10.2015

Policjanci z Dzierżoniowa zatrzymali 36-letniego mężczyznę, podejrzanego o prowadzenie nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Funkcjonariusze krzewy znaleźli w polach za kapliczką. W trakcie przeszukania altanki zabezpieczyli marihuanę, z której można by uzyskać blisko 800 porcji gotowego narkotyku. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie uzyskali informację, że w Uciechowie w zakrzewionym miejscu uprawiana jest zakazana prawem marihuana. W celu sprawdzenia policjanci udali się we wskazane miejsce. Tam za kapliczką, w zagajniku ujawnili 2 krzewy konopi, które uprawiał 36-letni mieszkaniec Dzierżoniowa. Zabezpieczone krzaki miały wysokość 180 i 140 cm. Zatrzymany potwierdził, że krzaki należą do niego. Przyznał, że zasadził je kilka miesięcy wcześniej i dbał o nie podlewając regularnie oraz wzmacniając preparatami.

Rośliny krzewów konopi na początku października osiągnęły stan dojrzałości. Od tego czasu wyciął 5 krzewów, z których kwiatostany suszył w swojej altanie na ogrodach działkowych. W trakcie przeszukania altany policjanci zabezpieczyli susz , z którego można by uzyskać blisko 800 porcji marihuany.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty uprawy konopi indyjskich. Zatrzymanemu grozi teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała


nadkom. Krzysztof Zaporowski