Aktualności

Jak zostać policjantem – spotkanie w Młodzieżowym Centrum Kariery

Data publikacji 02.11.2015

Bolesławieckie policjantki spotkały się z młodzieżą klas maturalnych w Młodzieżowym Centrum Kariery, aby przybliżyć zawód policjanta i przedstawić warunki zatrudnienia w Policji.

W Młodzieżowym Centrum Kariery przy Ochotniczym Hufcu Pracy w Bolesławcu odbyło się spotkanie z uczniami klas maturalnych. Tematem spotkania był zawód policjanta. Młodzieży zostały przestawiony wymogi, jakie musi spełnić kandydat na funkcjonariusza. Wskazano kto może pełnić służbę w Policji, jakie są wymagane dokumenty oraz jak wyglądają procedury kwalifikacyjne.

Policjantki opowiedziały również potencjalnym kandydatom czym charakteryzuje się codzienna służba każdego z pionów, wskazały szkoły policyjne, gdzie szkoleni są funkcjonariusze w ramach kursów podstawowych i specjalistycznych. Policjantki zwróciły uwagę młodzieży na stałość zatrudnienia w Policji i możliwość dalszego rozwoju. Osoby zainteresowane otrzymały zaproszenie do Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w celu pozyskania szczegółowych informacji.

Źródło: KPP w Bolesławcu
st. asp. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990


nadkom. Krzysztof Zaporowski