Aktualności

Ukradł motorower – twierdził, że nie miał czym dojeżdżać do szkoły

Data publikacji 02.11.2015

Policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali do kontroli drogowej młodego mężczyznę jadącego skuterem. Po sprawdzeniu okazało się, że jednoślad został skradziony z Wałbrzycha. Funkcjonariusze z terenu gdzie doszło do tego przestępstwa wspólnie z policjantami ze Świebodzic, wyjaśniając wszystkie okoliczności zdarzenia dotarli do monitoringu, gdzie widać jak sprawca kradnie skuter. Przy pomocy tego nagrania potwierdzono, że złodziejem jest kontrolowany wcześniej mężczyzna. Zatrzymanemu za popełniony czyn może teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec października br. tuż po północy funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej młodego mężczyznę, jadącego skuterem. Po sprawdzeniu jednośladu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że godzinę wcześniej skuter został skradziony spod bloku przy ul. Legnickiej w Wałbrzychu. 18-letni mieszkaniec tego miasta został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W czasie przesłuchania młody mężczyzna twierdził, że skuter dostał od jakiegoś mężczyzny mieszkającego w Świebodzicach. W ustaleniu dokładnych okoliczności tego zdarzenia pomógł zamontowany monitoring, który został udostępniony przez jedną ze wspólnot mieszkaniowych. Śledczy z Komisariatu II Policji w Wałbrzychu sprawdzając materiał wideo zauważyli, że to właśnie 18-latek jest sprawcą tego czynu. Młody mężczyźnie przyznał się do kradzieży skutera o wartości 1000 zł. Jak sam przyznał ukradł motorower, gdyż nie ma, czym dojeżdżać do szkoły.

O dalszych losach podejrzanego zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604-427-014