Aktualności

Policjanci wyróżnieni za profesjonalizm i zaangażowanie w służbie i poza nią

Data publikacji 02.11.2015

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński, doceniając zaangażowanie w służbie, profesjonalizm i wzorowe wykonywanie swoich obowiązków służbowych, wyróżnił i nagrodził 10 funkcjonariuszy dolnośląskiej Policji. Wyróżnieni, to funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową, Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców oraz Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Policjanci, odebrali wyróżnienia w obecności swoich przełożonych.

4 funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową i 4 funkcjonariuszy Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców zostało wyróżnionych i nagrodzonych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciecha Ołdyńskiego.

Wymienieni, wykazując się właściwą koordynacją działań, wysokim zaangażowaniem w służbie oraz profesjonalizmem i wzorowym wykonywaniem swoich obowiązków, przyczynili się do zatrzymania osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. W wyniku ich działań zlikwidowano plantację konopi, gdzie zabezpieczono kilkaset krzewów oraz przechwycono blisko 13 kilogramów marihuany i amfetaminy. Dwie osoby podejrzane o te przestępstwa zostały tymczasowo aresztowane.

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński wyróżnił i nagrodził także dwóch policjantów Wydziału Konwojowego dolnośląskiej Policji, którzy wykazując się dużym zaangażowaniem, spędzając czas wolny od służby, znaleźli silnik od łodzi motorowej wraz z osprzętem i wirnikiem, pochodzące z kradzieży. Dzięki postawie funkcjonariuszy sprzęt, który był zakopany w ziemi, w ramach prowadzonego postępowania, mógł wrócić do właściciela.

asp. szt. Paweł Petrykowski