Aktualności

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 02.11.2015

Policjanci ze Strzelina zatrzymali agresywnego mężczyznę, który podczas trwającej imprezy alkoholowej wszczął awanturę uderzając przebywających w mieszkaniu kobietę i mężczyznę. Pokrzywdzeni doznali obrażeń ciała. Napastnik już usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz rozboju. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Strzelińscy policjanci 30 października 2015r. zatrzymali 40-letniego mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa kobiety. Jak ustalili funkcjonariusze w mieszkaniu na terenie gminy trwała impreza alkoholowa. W pewnym momencie między osobami doszło do awantury.  40-letni mieszkaniec gminy Strzelin rozbitą butelką spowodował obrażenia głowy przebywającej w lokalu kobiety. Chwilę wcześniej napastnik deską uderzył innego mężczyznę, powodując u niego również obrażenia głowy.  Agresywny mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

Jak się okazało 40-latek był wcześniej karany za podobne przestępstwa. Już usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa kobiety oraz rozboju i kierowanie gróźb wobec mężczyzny.

Po doprowadzeniu do sądu 40-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. sztab. Ireneusz Szałajko
tel. 603-765-940


nadkom. Krzysztof Zaporowski