Aktualności

Odpowiedzą za kradzież na targowisku

Data publikacji 02.11.2015

Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o związek z kradzieżą, jaka miała miejsce na targowisku miejskim. Okazało się, że sprawcy wykorzystując niezamknięte drzwi jednego z pawilonów handlowych, skradli z jego wnętrza komputer i różne artykuły spożywcze. Funkcjonariusze ustalili, że obaj podejrzani mają na swoim koncie inne przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi im teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności targowisko.

Do przestępstwa doszło w nocy z 17 na 18 października 2015r. na targowisku miejskim w Bolesławcu. Jak ustalili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, sprawcy wykorzystując niezamknięte drzwi pawilonu handlowego, z jego wnętrza skradli zestaw komputerowy oraz różne artykuły spożywcze. Ogólnie straty oszacowano na kwotę ponad 1.7 tysiąca złotych.

W wyniku podjętych działań przez policjantów i zabezpieczonych śladów kryminalistycznych podejrzani o kradzież zostali wytypowani, a następnie zatrzymani. Okazali się nimi mieszkańcy Bolesławca wieku 30 i 32 lat. Każdy z nich ma już na swoim koncie inne przestępstwa przeciwko mieniu. 
32-latek działał w powrocie do przestępstwa, ponieważ wiosną br. opuścił zakład karnych, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. 

Obaj zatrzymani przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia w tej sprawie.

Za swój czyn mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
 
Źródło: KPP w Bolesławcu
Oficer Prasowy
st. asp. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 – 266 – 990