Aktualności

Pobierał pieniądze używając skradzioną kartę bankomatową

Data publikacji 24.04.2014

Dwukrotnie ukradł kartę bankomatową, a następnie pobierał pieniądze z bankomatów. Policjanci z Milicza 27-letniemu mężczyźnie, przedstawili zarzuty kradzieży z konta 1350 zł. Sprawca za swoje czyny odpowie przed sądem.

Na początku stycznia mieszkaniec Milicza odwiedził swojego znajomego w Cieszkowie. W trakcie spotkania mężczyźni razem pili alkohol. W pewnym momencie wykorzystał chwilową nieuwagę swojego kompana i ukradł mu z portfela kartę bankomatową. Po wyjściu z mieszkania poszedł do pobliskiego bankomatu i znając PIN do karty pobrał 550 zł. Gdy wrócił ukradkiem włożył kartę do portfela kolegi. 

Po kilku dniach obaj mężczyźni ponownie się spotkali. Gdy razem jechali samochodem korzystając z okazji złodziejaszek ponownie podstępnie ukradł koledze tę samą kartę. Rozochocony łatwym łupem tym razem z bankomatu pobrał 800 zł. Także po tej kradzieży oddał koledze kartę ukradkiem wkładając ją do jego portfela. 

Być może proceder ten by trwał nadal, gdyby nie czynności podjęte przez policjantów. Tuż po Świętach Wielkanocnych 27-letni mieszkaniec Milicza został wezwany do komendy Policji, gdzie usłyszał zarzuty dwukrotnego dokonania kradzieży karty bankomatowej przy pomocy, której wybrał z bankomatu łącznie 1350 zł. 

Podejrzanemu grozi teraz karta do 5 lat pozbawienia wolności. Ciekawostką pozostaje jedynie odpowiedź na pytanie, kiedy rozliczy się on ze swoim znajomym?

Źródło: KPP Milicz  
nadkom. Sławomir Waleński


nadkom. Krzysztof Zaporowski