Aktualności

Okradła swoją nauczycielkę

Data publikacji 08.05.2014

Policjanci z Lądka Zdrój wyjaśnili sprawę kradzieży do jakiej doszło wczoraj w jednej ze szkół w powiecie kłodzkim. Uczennica wykorzystała nieuwagę nauczycielki i zabrała jej portfel. Za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło wczoraj podczas przerwy w zajęciach lekcyjnych. Nauczycielka zostawiła portfel z pieniędzmi oraz dokumentami w małym pomieszczeniu przy sali lekcyjnej i udała się na przerwę. Po powrocie zorientowała się, że nie ma portfela. Jak ustalili policjanci nieobecność nauczycielki i pozostawienie w pomieszczeniu bez nadzoru portfela wykorzystała jedna z uczennic, która ukradła go i wyszła ze szkoły. Następnie na peryferiach miasta zniszczyła dowód osobisty i kartę bankomatową. Portfel wyrzuciła zabierając z niego 120 zł. Później zaprosiła koleżanki na pizzę za którą zapłaciła kradzionymi pieniędzmi.

Policjanci odzyskali blisko część pieniędzy, które nieletnia nie zdążyła wydać. 15-latka przyznała się policjantom do kradzieży. Teraz o jej losie zadecyduje sąd rodzinny.

 

 

nadkom. Krzysztof Zaporowski


Źródło: KPP Kłodzko
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel.606-754-529