Aktualności

Policjanci zatrzymali napastnika z nożem

Data publikacji 15.05.2014

Policjanci z Trzebnicy zatrzymali mężczyznę, który na terenie festynu w Cieninie, kierując Quadem stwarzał zagrożenie innym uczestnikom, a podejmującym interwencję funkcjonariuszom żandarmerii wojskowej zagroził nożem. Mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem.

Do zdarzenia doszło na terenie festynu w miejscowości Cienin. Funkcjonariusze żandarmerii wojskowej podjęli interwencję wobec mężczyzny, który kierując Quadem robił tak zwane „bączki” nie zważając na innych uczestników pikniku. Takie zachowanie stwarzało realne zagrożenie, na co zareagowali funkcjonariusze, podejmując interwencję. Mężczyzna w pewnej chwili zorientował się, że zbliżają się do niego funkcjonariusze, porzucił pojazd i uciekł w kierunku pobliskiego lasu. Po kilkusetmetrowym pościgu zatrzymał się wyjmując składany nóż, którym zagroził funkcjonariuszom.

Policjanci wydziału kryminalnego, którzy zajęli się tą sprawą, zatrzymali podejrzanego. W jego mieszkaniu zabezpieczono także nóż. Obecnie wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia.

 

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Trzebnicy
Oficer Prasowy
asp. sztab Iwona Mazur
tel. 694 – 438 – 826