Aktualności

Policjanci zatrzymali włamywaczy i odzyskali skradziony przewód

Data publikacji 25.05.2014

Strzelińscy policjanci dzięki zabezpieczonym śladom ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do pomieszczenia gospodarczego. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione mienie, które przekazano już właścicielowi.

W jednej z miejscowości pod Strzelinem doszło do włamania do pomieszczenia gospodarczego. Sprawcy zerwali przewód ze ścian i przenieśli go na posesję jednego z nich. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, by zabezpieczyć ślady włamania, dzięki przeprowadzonym czynnościom ustalili miejsce przebywania jednego z podejrzanych. W niedługim czasie udało się zatrzymać także jego wspólnika i odzyskać utracone mienie.

Podejrzanymi okazali się 19 i 23 – latek, mieszkańcy gminy Strzelin. Wartość strat wynikłych z kradzieży oszacowano na kwotę 2 tysięcy złotych. Odzyskany przewód przekazano już właścicielowi.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i ustalają, czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych włamań. Za tego typu czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Strzelinie
Oficer Prasowy
st. asp. Ireneusz Szałajko
tel. 603 – 765 – 940