Aktualności

Zatrzymani za rozbój na dostarczycielu pizzy

Data publikacji 29.05.2014

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Jeleniej Góry, którzy podejrzani są o rozbój. Mężczyźni pobili i okradli dostarczyciela pizzy. Ich łupem padło mienie o wartości ponad tysiąca złotych. Teraz grozić im może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I w Jeleniej Górze ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 22 lat, którzy podejrzani są o rozbój. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 23 maja br. po godzinie 22 na terenie miasta. Jeleniogórzanie zamówili pizzę i umówili się na jej odbiór na końcu jednej z ulic. Kiedy dostarczyciel przyjechał na miejsce, wyszedł z auta, aby odnaleźć numer budynku. W tym czasie zza krzaków wyskoczyli napastnicy, którzy pobili go i okradli. Ich łupem padła karta kredytowa, telefon komórkowy, dokumenty oraz pieniądze. Łączne straty w tej sprawie oszacowano na ponad tysiąc złotych.

Na szczęście mężczyzna nie doznał obrażeń. O napadzie powiadomił Policję. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie napastników. W wyniku podjętych czynności ustalili i zatrzymali osoby podejrzewane o ten czyn. Okazało się, że mężczyźni są pracownikami jednego z jeleniogórskich sklepów, a niespełna pół godziny po przestępstwie skorzystali ze skradzionej karty. Funkcjonariusze odnaleźli również w jednym z lombardów skradziony telefon.

Jeleniogórzanie trafili do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za rozbój grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.


podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
Oficer Prasowy
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490