Aktualności

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zabezpieczyli marihuanę

Data publikacji 30.05.2014

Jeleniogórscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Policjanci na strychu ujawnili profesjonalną plantację konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczono ponad 80 sadzonek w różnych fazach wzrostu, nasiona oraz sprzęt służący do uprawy. Ponadto odnaleziono substancję w postaci marihuany, z której można by uzyskać blisko 200 porcji handlowych. Zatrzymany trafił do aresztu policyjnego.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach 28 maja br. zatrzymali 31-letniego mężczyznę, podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. Policjanci ustalili, że 31-latek może posiadać w swoim domu substancje odurzające. W związku z tym, aby potwierdzić zebrane dotychczas informacje w tej sprawie dokładnie przeszukali pomieszczenia zajmowane przez mężczyznę. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli substancję w postaci marihuany, z której można by uzyskać blisko 200 porcji handlowych. Ponadto na terenie posesji ujawniono ponad 80 sadzonek konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Okazało się, że mężczyzna na strychu budynku ukrył profesjonalną uprawę. Policjanci zabezpieczyli sprzęt służący do aktywnego wzrostu roślin oraz blisko 10 pojemników z nasionami. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, sprawdzają źródło pochodzenia narkotyków, a także to czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

31-latek odpowie za swoje czyny przed sądem. Przypomnijmy, że za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat, za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi nawet do 12 lat więzienia.

Źródło: KMP Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490


nadkom. Krzysztof Zaporowski