Aktualności

Uwaga na utrudnienia w ruchu w powiecie jeleniogórskim w związku z 29 Rajdem Karkonoskim

Data publikacji 30.05.2014

Kierowcy powinni uważać na utrudnienia w ruchu od 30 maja br. do 1 czerwca 2014 roku na terenie Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego. W tym czasie odbywać się będzie 29 Rajd Karkonoski. Odcinki specjalne rajdu będą całkowicie zamknięte dla ruchu, w związku z tym na drogach wystąpią utrudnienia.

 
30 maja br. w godz. 18.00 - 21.30 całkowicie dla ruchu zostanie zamknięta tzw. koniczynka, tj. ul. Ogińskiego, Legnicka oraz Konstytucji 3 Maja i Jana Pawła II. Policjanci będą kierować na objazdy  od Wrocławia przez ul. Wincentego Pola, od centrum - Wincentego Pola –Różyckiego, a od Złotoryi przez Dziwiszów na ul. Wrocławską.

31 maja br. odcinek specjalny przebiegać będzie przez Trzcińsko – Karpniki – Strużnicę – Gruszków. Ta trasa będzie całkowicie dla ruchu zamknięta w godz. 9.00 - 15.30.  

1 czerwca br. pierwszy odcinek – Przesieka – Borowice – Karpacz Górny – trasa zamknięta dla ruchu w godz. 8.00 - 15.30.

Kolejny odcinek  to Płoszczyna – Czernica – Janówek- Chrośnica –Lubiechowa . Utrudnienia w ruchu wystąpią w godz. 10.00 - 15.00.

W trakcie trwania 29 Rajdu Karkonoskiego policja apeluje do kibiców o zachowanie szczególnej ostrożności na trasie przejazdu, aby nie doszło do żadnego nieszczęśliwego wypadku.  Prosimy o to, aby nie stać na zakrętach, gdyż zawodnicy jeżdżą z dużą prędkością, co może spowodować, wypadnięcie z trasy. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o pilnowanie dzieci i zwierząt.  

 

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska