Aktualności

Policjanci na festynie z przedszkolakami

Data publikacji 01.06.2014

Funkcjonariusze z wrocławskich krzyków zostali zaproszeni na piknik do jednego z przedszkoli na terenie miasta. Dla dzieci policjanci przygotowali wiele atrakcji m.in. można było zobaczyć jak wygląda radiowóz „od środka” i usłyszeć przez radio dyżurnego jednostki, a także dowiedzieć się na czym polega praca funkcjonariuszy. Gościem specjalnym był „Komisarz Lew” – maskotka dolnośląskiej policji.

Funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki spotkali się z dziećmi na jednym z pikników organizowanych przez dyrekcję Przedszkola nr 80 przy ul. Zielińskiego.
 
Najmłodsi mieszkańcy Wrocławia mieli okazję wsiąść do radiowozu policyjnego i zobaczyć wyposażenie takiego pojazdu. Dzieci były szczególnie zainteresowane tym jak działa radiostacja, dlatego też funkcjonariusze „wywołali” dyżurnego jednostki, który przywitał się z przedszkolakami.
 
Dzieci otrzymały również od policjantów niebieskie baloniki. Ponadto każdy przedszkolak miał możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w towarzystwie maskotki „Komisarza Lwa”.
 
Przy okazji tego typu spotkań funkcjonariusze starają się przekazywać dzieciom wiedzę na temat ogólnych zasad bezpieczeństwa m.in. na drodze i w kontakcie z osobami obcymi.
 
asp. Wojciech Jabłoński
 
Źródło: KMP we Wrocławiu