Aktualności

Załoga z Wrocławia zwycięzcą X Regat Żeglarskich o Puchar Komendanta

Data publikacji 09.06.2014

W miniony weekend na Jeziorze Sławskim odbyły się już X Regaty Żeglarskie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu oraz Przewodniczącego NSZZ Policjantów we Wrocławiu w klasie Omega. Jak co roku, uczestnikami imprezy byli funkcjonariusze garnizonu dolnośląskiego wraz z rodzinami.

W imprezie udział wzięli policjanci z Legnicy, Wrocławia oraz z powiatu świdnickiego, polkowickiego i wałbrzyskiego.  Regaty uroczyście otworzył Henryk Kowalski - Komandor Klubu Żeglarskiego „Wodnik” działającego w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W zawodach wystartowało łącznie osiem załóg, każda składająca się z trzech osób.

Warunki pogodowe pozwoliły na rozegranie sześciu wyścigów, polegających na pokonanie w jak najkrótszym czasie wyznaczonej trasy. Mimo rekreacyjnego charakteru imprezy nie zabrakło sportowej rywalizacji z uwagi na wyrównany poziom uczestników zawodów. Regaty były także okazją do integracji środowiska policyjnego oraz wymiany doświadczeń żeglarskich przy wspólnym ognisku. Organizatorem regat był Klub Żeglarski „Wodnik”. Całość regat zabezpieczyli ratownicy WOPR, dysponujący profesjonalnym sprzętem

Po zaciętej rywalizacji i podsumowaniu wyników zwycięzcami zostali:

  • I miejsce - załoga z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto - sternik Grzegorz Szymański,
  • II miejsce – załoga z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach - sternik Urban Wątor,
  • III miejsce – załoga z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - sternik Bogusław Rabijak. 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody ufundowane przez organizatora.

Z uwagi na jubileuszową dziesiątą edycję imprezy wręczono także puchar dla najlepszego żeglarza regat na podstawie łącznej liczby zwycięstw we wszystkich dotychczasowych imprezach. Puchar trafił do rąk sternika drużyny z Polkowic  - Urbana Wątora.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

nadkom. Krzysztof Zaporowski