Aktualności

Policjanci odnaleźli na peryferiach miasta 80 – letniego, schorowanego mężczyznę

Data publikacji 12.06.2014

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 80 – letniego, schorowanego mieszkańca powiatu kłodzkiego, o którego zaginięciu zgłosiła wczoraj w godzinach popołudniowych rodzina. Akcję poszukiwawczą niezwłocznie rozpoczęli policjanci z Kłodzka, wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Straży Miejskiej Po dwóch godzinach poszukiwań policjanci odnaleźli mężczyznę na peryferiach miasta około trzech kilometrów od domu.

Wczoraj w godzinach popołudniowych 72 - letnia mieszkanka Kłodzka powiadomiła oficera dyżurnego miejscowej komendy o zaginięciu swojego 80 - letniego męża. Jak wynikało z informacji przekazanej przez osobę zgłaszającą, mężczyzna wyszedł z domu 5 godzin wcześniej.Z uwagi na panującą wysoką temperaturę oraz fakt, że mężczyzna choruje na cukrzycę i alzheimera, istniało realne zagrożenie życia i zdrowia zaginionego.

Po zgłoszeniu, kilkudziesięciu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku rozpoczęło poszukiwania. Do akcji poszukiwawczej włączyli się też funkcjonariusze Straży Miejskiej i Straży Granicznej. Mundurowi poszukując zaginionej osoby sprawdzali min. parki, osiedla, teren pobliskich ogrodów działkowych oraz obszar przyległy do miejsca zamieszkania zaginionego.

Po dwóch godzinach intensywnych działań policjanci Wydziału Kryminalnego z kłodzkiej komendy odnaleźli mężczyznę na peryferiach miasta, około 3 kilometrów od domu. Na szczęście nie doznał on żadnych obrażeń i po przeprowadzeniu badań lekarskich, został przekazany zatroskanej rodzinie.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Kłodzko)
mł.asp. Krzysztof Przybycień
tel.606-754-529