Aktualności

Policjanci uratowali kobietę, która chciała odebrać sobie życie

Data publikacji 16.06.2014

Funkcjonariusze z powiatu oławskiego podejmując zdecydowane i szybkie działanie zapobiegli tragedii. Policjanci z Jelcza Laskowic uratowali młodą osobę, która targnęła się na własne życie. Zdesperowana kobieta podcięła sobie nadgarstek. Dzięki informacji, która w porę trafiła do policjantów i podjętej przez nich natychmiastowej decyzji o wyważeniu drzwi do mieszkania gdzie znajdowała się poszkodowana, nie doszło do nieszczęścia. Uratowana kobieta została przewieziona do szpitala.

Kilka minut po północy z 14 na 15 czerwca br. dyżurny oławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że młoda kobieta połknęła tabletki z zamiarem samobójstwa.

W związku z tym w określony rejon niezwłocznie został skierowany patrol policji. Informacja o zdarzeniu została przekazana do pogotowia ratunkowego i straży pożarnej.

Na miejsce zdarzenia pierwsi dotarli policjanci, którzy słysząc dobiegający z mieszkania płacz dzieci podjęli zdecydowane działanie. Funkcjonariusze wyważyli drzwi. Po wejściu do środka w jednym z pokoi znaleźli 28-letnią kobietę z raną ciętą nadgarstka, była przytomna, lecz nie komunikatywna.

Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania poszkodowanej pierwszej pomocy, zakładając na ramię opaskę uciskową i opatrunek tamujący krew. Po przyjeździe karetki kobieta trafiła pod opiekę lekarską, a dzieci zostały przekazane rodzinie.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oławie
Oficer Prasowy
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605-316-497