Aktualności

Policjanci odzyskali laptop i zatrzymali sprawcę kradzieży

Data publikacji 18.06.2014

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez funkcjonariuszy z powiatu głogowskiego, a podejrzanemu o kradzież mienia. Jak ustalili policjanci 34-latek wykorzystał fakt, że właściciele jednego z budynków mieszkalnych pozostawili otwarte okno. Wszedł do środka domu po drabinie i skradł komputer oraz inne drobne przedmioty o wartości ponad 2 tys. złotych. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej w Głogowie zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia.

Do zdarzenia doszło 14 czerwca br. w jednej z podgłogowskich miejscowości. Jak ustalili funkcjonariusze podejrzany wykorzystując fakt, że domownicy zostawili otwarte okno w budynku, przystawił do niego drabinę i po niej wszedł do środka. Następnie skradł z wnętrza laptop i inne drobne przedmioty o wartości ponad 2 tys. złotych.

Policjanci zajmujący się tego typu sprawami już na drugi dzień po zdarzeniu odzyskali skradziony komputer i pozostałe przedmioty a także zatrzymali 34-latka podejrzanego o kradzież.

Mężczyzna jest znany głogowskim policjantom, był już kilkakrotnie zatrzymywany za inne włamania i kradzieże mienia.

Za swój czyn mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Głogowie
Oficer Prasowy
nadkom. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452