Aktualności

Skradzione nawozy schował w komórce przy domu

Data publikacji 21.06.2014

Policjanci z powiatu górowskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia. Funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu 25-latkowi kradzież środków ochrony roślin o wartości ponad 5 tys. złotych, które schował w komórce przy domu. Odzyskane przez policjantów w całości mienie wróci teraz do właściciela, a mężczyzna za czyn, o który jest podejrzany odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej w Górze ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież środków ochrony roślin z jednego z miejscowych magazynów. Zatrzymany to, 25-letni mieszkaniec powiatu górowskiego.

Do zdarzenia doszło na terenie jednej z małych miejscowości. Jak ustalili policjanci zajmujący się tego typu sprawami, podejrzany włamał się do z pomieszczeń magazynowych i skradł różnego rodzaju nawozy o wartości ponad 5 tysięcy złotych. Następnie 25-latek swój łup ukrył w komórce przy swoim domu. W trakcie prowadzonych czynności podczas przeszukania pomieszczenia funkcjonariusze znaleźli i odzyskali w całości skradzione worki oraz kanistry z nawozem.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze na bazie zgromadzonych materiałów przedstawili podejrzanemu 25-latkowi już zarzut włamania i kradzieży mienia. Teraz odpowie przed sądem, a grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP Góra
Oficer Prasowy
sierż. szt. Połczyk Agnieszka
tel. 507-135-747