POLICYJNY TELEFON ZAUFANIA - Policja Dolnośląska - Strona archiwalna

POLICYJNY TELEFON ZAUFANIA

POLICYJNY TELEFON ZAUFANIA

POLICYJNY TELEFON ZAUFANIA 

Potrzebujesz porady  z zakresu sposobu załatwiania spraw urzędowych w jednostkach Policji?

Chcesz poinformować nas o przestępstwach?

Masz informację o  zagrożeniach porządku publicznego?

  ZADZWOŃ !

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu spełniając oczekiwania mieszkańców województwa dolnośląskiego oraz służąc na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz ograniczenia zagrożeń uruchomiła dwa rodzaje telefonów, dzięki którym można zadzwonić i otrzymać pomoc merytoryczną w sytuacjach, kiedy nie możemy sobie poradzić w sprawach urzędowych w jednostkach Policji, kiedy chcemy poinformować o przemocy w rodzinie, przestępstwach, wykroczeniach czy innych nieprawidłowościach.

Wydarzenia dotyczące przestępczości kryminalnej i zagrożeń porządku publicznego:

 0-800-283-107 (z telefonów stacjonarnych / połączenie bezpłatne)

 71-344-15-53 (numer dla użytkowników telefonów stacjonarnych i komórkowych / połączenie płatne wg stawek operatora.)

Udzielania pomocy osobie, która zgłosiła sie do jednostki Policji w celu złożenia zawiadomienia o przestępstwie i nie została obsłużona w przeciągu 10 minut – „Telefon 10 minut”

 + 48 607 429 560

 

Obie infolinie funkcjonują codziennie i całodobowo. Pod numerem „Policyjnego Telefonu Zaufania”, policjant dyżuruje od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 – 18.00. W pozostałe dni i godziny wszystkie informacje są nagrywane i odsłuchiwane przez kolejnego dyżurującego funkcjonariusza. Pod numerem „Telefonu 10 minut” dyżurują przez cały czas policjanci Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.